۱- کتاب از تو سوال میکنند
مجموعه اى که در پیش روى شما خواننده گرامى است، حاصل سلسله سخنرانى هاى مرجع عالیقدر جهان تشیّع، مفسّر خوش فکر قرآن، حضرت آیة اللّه العظمى مکارم شیرازى مدّظلّه العالى است، که در ماه مبارک رمضان سال 1428 هـ . ق (مطابق با سال 1386 هـ . ش) در شبستان امام خمینى حرم کریمه اهل بیت حضرت معصومه(علیها السلام) پس از اقامه نماز ظهر و عصر، براى خیل عظیم روزه داران تشنه معارف ناب اسلامى بیان شد، و پس از تنظیم و تصحیح و تنقیح و ذکر مآخذ و مراجع مطالب و حذف مکررات و توضیح نقاط مجمل، به عنوان «سؤالات قرآنى» نامگذارى شد.

مباحث مذکور ـ همان گونه که خواهد آمد ـ تنها به آن دسته از سؤالات قرآنى پرداخته که با جمله «یسئلونک» شروع شده، که پیرامون دوازده موضوع دور مى زند. نُه موضوع اوّل کتاب در همان ماه مبارک بیان شد، و سه موضوع آخر که فرصت طرح آن در ماه مبارک دست نداد، از تفسیر نمونه البتّه با اصلاحاتى گرفته شده است. امید است که براى خواننده محترم مفید و مؤثّر، و براى آن مرجع عالیقدر و حقیر توشه مناسبى در سفر آخرت باشد .
 
 
   
 
 
۲- اسلام و کمکهاى مردمى
اسلام چیست و چه ارمغانى براى بشر آورده است؟ براى چه اسلام را باید پذیرفت؟ این کتاب ارائه کننده طرح نسبتاً جامعى از اصول اساسى تعلیمات اسلام بوده و در حقیقت عصاره اى از کتابهاى متعددى است که در رشته هاى عقاید و فقه اسلام نوشته شده است.

 
 
   
 
 
۳- برگزیده تفسیر نمونه جلد ۱ تا ۵
این کتاب، اثری ارزنده است که هم قرآن با ترجمۀ سلیس و روان را در بر دارد و هم تفسیر فشردۀ گویایی برای کسانی که می خواهند با یک مراجعۀ سریع از تفسیر آیات آگاه شوند. این کتاب به زبانهای انگلیسی، ترکی آذری و عربی ترجمه و منتشر شده است.
 
 
برگزیده تفسیر نمونه جلد ۱ :        
برگزیده تفسیر نمونه جلد ۲ :     
برگزیده تفسیر نمونه جلد ۳ :     
برگزیده تفسیر نمونه جلد ۴ :     
برگزیده تفسیر نمونه جلد ۵ :     
 
 
 
۴- پیام قرآن جلد ۱ تا ۱۰ 
این کتاب به سبک تازه اى در زمینه «تفسیر موضوعى» نگاشته شده و یک دوره کامل معارف و عقاید است که به صورت کتاب درسى یا کمک درسى در بعضى دانشگاه ها درآمده است. این مجموعه به زبان عربى نیز به نام «نفحات القرآن» چاپ و منتشر شده است.
 
 
پیام قرآن جلد ۱      
پیام قرآن جلد ۲      
پیام قرآن جلد ۳      
پیام قرآن جلد ۴      
پیام قرآن جلد ۵      
پیام قرآن جلد ۷      
پیام قرآن جلد ۸      
پیام قرآن جلد ۹      
پیام قرآن جلد ۱۰     
 
 
۵- سوگندهاى پربار قرآن
   
 
 
۶- شأن نزول آیات قرآن
مى دانیم قرآن مجید به صورت تدریجى در 23 سال به مناسبت هاى مختلف نازل شده است که مفسران آنها را «شأن نزول» مى نامند.

به دست آوردن این مناسبت ها تأثیر مهمى در فهم معانى و محتواى این آیات و رفع هر گونه ابهام دارد، حتى در بعضى از موارد اگر شأن نزول ها از ما گرفته شود اجمال و ابهام بر معنى آیه حاکم مى گردد.
کتاب حاضر تلاشی است که فاضل ارجمند و دانشمند گرامى و پرتلاش جناب حجة الاسلام و المسلمین آقاى امامى (دامت تأئیداته) دامن همّت به کمر زده و شأن نزول های که در «تفسیر نمونه» نقل شده و از آنها در تفسیر آیات استفاده شده است، با سلیقه خاص و به صورت جالبى گردآورى و تبیین کرده و در دسترس عموم قرار داده است.
 
 
   
 
 
۷- فضیلت سوره هاى قرآن
 
   
 
 
۸- قرآن کریم
متن کامل قرآن کریم با ترجمه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی)
 
 
   
 
 
۹- قرآن و آخرین پیامبر
چرا بعضى از شنیدن معجزه وحشت دارند؟ حقیقت اعجاز چیست؟ چگونه قرآن معجزه جاویدان پیامبر اسلام است؟ این کتاب پیرامون این مسائل و دیگر مسائل مربوط به نبوّت خاصّه بحث مى کند.

 
   
 
 
۱۰ - مثالهای زیبای قرآن جلد 1 و ۲
مجموعه بحثهاى تفسیر معظم له در دو ماه مبارک رمضان است که توسط یکى از فضلاى حوزه بحث ایشان گردآورى و تنظیم شده است و مشتمل بر 60 مثال قرآنى است.

 
مثالهای زیبای قرآن جلد 1    
مثالهای زیبای قرآن جلد 1    


 

نوشته شده توسط حجت دادخواه در یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۶ قبل از ظهر موضوع موبایل اسلامی | لینک ثابت